kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. kopp-dab-nevada naturPolacy coraz chętniej zapraszają do swoich mieszkań angielski styl. To ukłon w stronę eleganckich, delikatnych, kwiatowych motywów w salonie, drewnianej podłogi oraz solidnych dębowych mebli z historią. Obowiązkowym elementem wnętrza w stylu windsorskim są pamiątki rodzinne i kominek, który ma zapewnić ciepło, a przy tym swojską atmosferę.
 
 
fot. barbara becker tapetaJuż w XVI wieku tapety stosowane były przez arystokrację - uchodziły wówczas za synonim luksusu. Nam niestety kojarzą się zwykle niezbyt przyjemnie, głównie za sprawą materiałów z jakich wykonywane były tapety w dobie Gomułki czy Gierka. Współczesne wzory niczym nie przypominają tych z minionego systemu. Nowoczesne tapety zachwycają bogactwem kolorów i motywów.
 
 
fot. zamszowy szyk lotariPo męczącym dniu w pracy chcemy oddać się błogiemu wypoczynkowi we wnętrzach, które będą dopasowane do naszych potrzeb. Jedni lepiej odpoczywają w nowoczesnych, minimalistycznych pokojach, inni pragną klasycznych rozwiązań. Elementem łączącym jest chęć relaksu, zwłaszcza kiedy za oknem zimno i ponuro. Jak stworzyć wnętrze, które jesienią stanie się stylowe i domowe zarazem?
 
 
© poligonchik - Fotolia.comUrządzanie mieszkania to nie lada wyzwanie estetyczne, biorąc pod uwagę kolor, design czy kształt mebli, ścian i innych detali. Wygląd tych drugich można łatwo i szybko zmienić, z meblami nie jest już tak łatwo. Aby uniknąć długiego poszukiwania sofy, która będzie spełniała nasze wymagania, warto jest najpierw zaplanować jej miejsce w pomieszczeniu, uwzględniając nasze potrzeby.
 
 
© Andy Dean - Fotolia.comDecyzja podjęta – na podłogę położymy panele. I co dalej? Podejmując decyzję o zakupie paneli do mieszkania czy biura nie powinniśmy się kierować jedynie ich wyglądem. Przed zakupem paneli należy zapoznać się przede wszystkim z ich specyfikacją techniczną. To pomoże uniknąć pomyłek i ułatwi rozmowę ze sprzedawcą.
 
 
fot. MSOstatnie upalne dni sprawiły, że dostrzegliśmy jak ważne są w naszych domach i mieszkaniach odpowiednio przygotowane na wysokie temperatury okna. To właśnie one stają w takich dniach przed szeregiem zadań specjalnych. Nadmierne nasłonecznienie, wysokie temperatury wewnątrz mieszkań, czy wreszcie uciążliwe insekty, które dostają się do domu przez otwarte okna. Jak uniknąć tych problemów w przyszłości?
 
 
© Alexander Zhiltsov - Fotolia.comW upalne dni chcemy mieć w domu jak najwięcej świeżego powietrza. Otwarte balkony „zapraszają” niepożądanych fruwających gości, którzy razem z przyjemnym wiatrem wlatują do naszych mieszkań. Komary przypominają o sobie zwłaszcza wieczorem, kiedy temperatura w domu jest wyższa niż otoczenia, a pokoje rozświetlone są sztucznym światłem. Moskitiera zamontowana w oknie jest najprostszym sposobem na pozbycie się uciążliwych owadów.
 
 
© poligonchik - Fotolia.comKobiety częściej niż mężczyźni nadają osobisty charakter wnętrzom i używają do tego celu większej liczby przedmiotów. Najchętniej panie upiększają pokój dzienny, a najrzadziej kuchnię – wynika z badania personalizacji mieszkań i domów, które przeprowadziła studentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Okazuje się, że z wiekiem wzrasta nasza chęć dekorowania sypialni, w związku z potrzebą intymności i przywiązania.
 
 
© auremar - Fotolia.comKupno mieszkania w bloku z lat siedemdziesiątych wiąże się z koniecznością przeprowadzenia generalnego remontu. Wielu nie przeraża jednak ta perspektywa, zażywszy na fakt, iż ceny takich mieszkań są średnio o 30 procent niższe. Do zakupu niewątpliwie przekonują także dobre lokalizacje. Jak z mieszkania, które pamięta czasy budownictwa PRL stworzyć przytulne lokum?
 
 
fot. MS więcej niż OKNAŁazienka jest pomieszczeniem, w którym chcemy czuć się komfortowo, a do tego winniśmy mieć zapewnioną prywatność. Coraz modniejszym rozwiązaniem jest posiadanie w tym pomieszczeniu okna. Naturalne oświetlenie, możliwość szybkiego przewietrzenia, a także większa przestronność wnętrza - to tylko niektóre z zalet posiadania okna w łazience.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»