kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. kopp-dab-nevada naturPolacy coraz chętniej zapraszają do swoich mieszkań angielski styl. To ukłon w stronę eleganckich, delikatnych, kwiatowych motywów w salonie, drewnianej podłogi oraz solidnych dębowych mebli z historią. Obowiązkowym elementem wnętrza w stylu windsorskim są pamiątki rodzinne i kominek, który ma zapewnić ciepło, a przy tym swojską atmosferę.
 
 
fot. barbara becker tapetaJuż w XVI wieku tapety stosowane były przez arystokrację - uchodziły wówczas za synonim luksusu. Nam niestety kojarzą się zwykle niezbyt przyjemnie, głównie za sprawą materiałów z jakich wykonywane były tapety w dobie Gomułki czy Gierka. Współczesne wzory niczym nie przypominają tych z minionego systemu. Nowoczesne tapety zachwycają bogactwem kolorów i motywów.
 
 
fot. zamszowy szyk lotariPo męczącym dniu w pracy chcemy oddać się błogiemu wypoczynkowi we wnętrzach, które będą dopasowane do naszych potrzeb. Jedni lepiej odpoczywają w nowoczesnych, minimalistycznych pokojach, inni pragną klasycznych rozwiązań. Elementem łączącym jest chęć relaksu, zwłaszcza kiedy za oknem zimno i ponuro. Jak stworzyć wnętrze, które jesienią stanie się stylowe i domowe zarazem?
 
 
© poligonchik - Fotolia.comUrządzanie mieszkania to nie lada wyzwanie estetyczne, biorąc pod uwagę kolor, design czy kształt mebli, ścian i innych detali. Wygląd tych drugich można łatwo i szybko zmienić, z meblami nie jest już tak łatwo. Aby uniknąć długiego poszukiwania sofy, która będzie spełniała nasze wymagania, warto jest najpierw zaplanować jej miejsce w pomieszczeniu, uwzględniając nasze potrzeby.
 
 
© Andy Dean - Fotolia.comDecyzja podjęta – na podłogę położymy panele. I co dalej? Podejmując decyzję o zakupie paneli do mieszkania czy biura nie powinniśmy się kierować jedynie ich wyglądem. Przed zakupem paneli należy zapoznać się przede wszystkim z ich specyfikacją techniczną. To pomoże uniknąć pomyłek i ułatwi rozmowę ze sprzedawcą.
 
 
fot. MSOstatnie upalne dni sprawiły, że dostrzegliśmy jak ważne są w naszych domach i mieszkaniach odpowiednio przygotowane na wysokie temperatury okna. To właśnie one stają w takich dniach przed szeregiem zadań specjalnych. Nadmierne nasłonecznienie, wysokie temperatury wewnątrz mieszkań, czy wreszcie uciążliwe insekty, które dostają się do domu przez otwarte okna. Jak uniknąć tych problemów w przyszłości?
 
 
© Alexander Zhiltsov - Fotolia.comW upalne dni chcemy mieć w domu jak najwięcej świeżego powietrza. Otwarte balkony „zapraszają” niepożądanych fruwających gości, którzy razem z przyjemnym wiatrem wlatują do naszych mieszkań. Komary przypominają o sobie zwłaszcza wieczorem, kiedy temperatura w domu jest wyższa niż otoczenia, a pokoje rozświetlone są sztucznym światłem. Moskitiera zamontowana w oknie jest najprostszym sposobem na pozbycie się uciążliwych owadów.
 
 
© poligonchik - Fotolia.comKobiety częściej niż mężczyźni nadają osobisty charakter wnętrzom i używają do tego celu większej liczby przedmiotów. Najchętniej panie upiększają pokój dzienny, a najrzadziej kuchnię – wynika z badania personalizacji mieszkań i domów, które przeprowadziła studentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Okazuje się, że z wiekiem wzrasta nasza chęć dekorowania sypialni, w związku z potrzebą intymności i przywiązania.
 
 
© auremar - Fotolia.comKupno mieszkania w bloku z lat siedemdziesiątych wiąże się z koniecznością przeprowadzenia generalnego remontu. Wielu nie przeraża jednak ta perspektywa, zażywszy na fakt, iż ceny takich mieszkań są średnio o 30 procent niższe. Do zakupu niewątpliwie przekonują także dobre lokalizacje. Jak z mieszkania, które pamięta czasy budownictwa PRL stworzyć przytulne lokum?
 
 
fot. MS więcej niż OKNAŁazienka jest pomieszczeniem, w którym chcemy czuć się komfortowo, a do tego winniśmy mieć zapewnioną prywatność. Coraz modniejszym rozwiązaniem jest posiadanie w tym pomieszczeniu okna. Naturalne oświetlenie, możliwość szybkiego przewietrzenia, a także większa przestronność wnętrza - to tylko niektóre z zalet posiadania okna w łazience.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »