Do garderoby nie musi dochodzić światło dzienne, można ją więc umiejscowić w najciemniejszych i niewykorzystywanych dotąd miejscach w naszym domu, na przykład pod schodami lub pod skosem dachu. Najłatwiej jednak przeznaczyć na ten cel istniejące już wnęki lub po prostu jedną ze ścian w dość dużym pokoju: wystarczy wówczas zamontować prowadnice, na których mocuje się płyty drzwiowe i właściwie mamy już front szafy, którą możemy dowolnie wyposażyć. Niezbędnymi elementami w każdej szafie są oczywiście półki i drążki z wieszakami, ale ich układ powinniśmy dopasować do ilości i rodzaju posiadanych ubrań. Przydadzą się także szuflady lub kosze na bieliznę, skarpetki, rajstopy, krawaty czy apaszki, wieszaki na torebki, a także pudełka lub ażurowe półki na obuwie. W wielu sklepach możemy obecnie kupić specjalne wieszaki, kosze i relingi przeznaczone właśnie do montowania w szafach wnękowych garderobach.
Jeżeli rozmiar pomieszczenia przeznaczonego na garderobę na to pozwala, warto urządzić w niej także kącik do prasowania. Konieczne jest także zamontowanie dużego lustra i odpowiedniego oświetlenia, najlepiej zapalającego się automatycznie po otwarciu drzwi.
Urządzenie w standardowym mieszkaniu jadalni czy garderoby wymaga zazwyczaj sporo wysiłku i pomysłowości, ale ten trud na pewno się opłaci. Choć początkowo może się nam wydawać, że zmniejszyliśmy swoją „życiową przestrzeń”, to po jakimś czasie okazuje się, że mieszkanie zyskało na atrakcyjności i funkcjonalności, a nam po prostu żyje się w nim przyjemniej i wygodniej.