Gramatura tej fototapety wynosi 175g/metr kw, ma ultra gładką powierzchnię, która odporna jest na blaknięcie. Posiada klasę A ognioodporności, nie zawiera PCV, dzięki czemu ma właściwości oddychające. Tapeta spełnia wyśrubowane normy ochrony środowiska, gdyż posiada certyfikat FSC, potwierdzający pochodzenie papieru z certyfikowanych lasów, a oprócz tego w 10% składa się z surowców wtórnych. Taki certyfikat gwarantuje, że można stosować ją w takich miejscach jak szkoły, placówki służby zdrowia czy restauracje.
Maksymalna szerokość jednego arkusza to 150 cm. Szersza tapeta zostanie podzielona na bryty, które podczas klejenia należy ze sobą spasować. Produkt klei się metodą tzw. na styk, natomiast w przypadku tapet z zakładkami, należy łączyć na zakładkę, którą można następnie wyeliminować metodą tzw. podwójnego cięcia.
Fototapety czyści się przy pomocy miękkiej ściereczki. Korzystać z lekkich detergentów można, jeśli pokryte są one laminatem, co zalecane jest w przypadku kuchni i łazienek. Nie wskazane jest używanie do ich czyszczenia detergentów na bazie alkoholu.
Do salonu można zaproponować tapetę przedstawiającą starą mapę, która wygląda jakby wykonana była z pożółkłego papieru sprzed kilkuset lat. Będzie kontrastować z wystrojem w nowoczesnym pomieszczeniu. Innym wzorem do pokoju dziennego może być brzozowy las, który wpasuje się do stylistyki skandynawskiej, w której zarówno podłoga, jak i ściany są białe.
Fototapeta może być przeznaczona do pokoju dziecięcego, ciekawie wyglądała będzie lokomotywa ciągnąca wagony wypełnione kolorowymi zwierzętami. Taki motyw pasować będzie do dziecięcych mebelków, jak i zasłon. W końcu, tapeta może znaleźć swoje miejsce również w łazience. Motyw wodospadu, obok wanny, optycznie powiększy przestrzeń, a także stworzy wrażenie, iż woda wlewa się do wanny.