W wannach starszego typu dysze (od 4 do 10 sztuk) zamontowane są na dnie wanny, ale niestety lekko wystają nad poziom dna, więc siadając zawsze czujemy ich obecność. Wadą tego rozwiązania jest także to, że wannę taką nieco trudniej utrzymać w czystości, bo przy krawędzi wystających dysz lubi zbierać się osad i kamień.
Nowocześniejsze wanny wyposażone są w kilkadziesiąt otworów powietrznych umieszczonych głębiej w dnie wanny. Zaletą tego rozwiązania jest większy komfort kąpieli, a wannę taką łatwiej jest pielęgnować i czyścić. Posiadają one także tzw. ozonator, który zwiększa efektywność masażu perełkowego poprzez ozonowanie powietrza. Ozon wspomaga pracę układu krążenia, redukuje rozstępy, cellulit i zmarszczki, dotlenia skórę i poprawia jej koloryt, pomaga także w leczeniu żylaków i chorób skóry. Ozonowanie wody działa także bakteriobójczo, co w praktyce oznacza łatwiejsze utrzymanie wanny w czystości i higienie.
Posiadanie wanny z systemem hydromasażu gwarantuje wiele przyjemności, ale wiąże się także z koniecznością utrzymania jej w czystości. Często bywa tak, że po kąpieli w wannie z hydromasażem cała woda nie spływa do kanalizacji, a niewielka jej ilość może zostać w przewodach systemu. Taka stojąca woda jest przyjaznym środowiskiem do rozwoju grzybów i bakterii, co prowadzi do wytwarzania się nieprzyjemnych zapachów i powstawania osadów.