kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Ciepły dom, zimny dom...
2008/6/23 10:21:04

Barwy pozwalają nam także na kreowanie światła w naszym domu. Pomieszczenia ciemne, w których jest mało naturalnego światła, rozświetlić można słonecznymi ciepłymi kolorami, takimi jak złocisty żółty, różowy, czerwony. Duże znaczenie dla kreowania światła w pomieszczeniu mają również barwy zimne. Może się wydawać, że chłodne kolory nie będę pozytywnie wpływać na rozświetlenie wnętrza naszego domu. Nic bardziej mylnego. Zimne barwy, takie jak jasne błękity i zielenie tworzą w domu świeży, wypełniony światłem klimat. Osoby ceniące naturalny wygląd mogą pokusić się o pomalowanie ścian w odcieniach zieleni, która nie tylko powiększy optycznie wnętrze, ale kojarzyć się też będzie z łonem natury. Zwiększając ilość światła w pomieszczeniu sprawimy, że małe i ciasne pomieszczenia będą wydawały się większe i bardziej przestronne.

Charakter wnętrza możemy budować nie tylko poprzez dobór samego koloru, ale również poprzez wykorzystanie rozmaitych technik malarskich, które z powodzeniem można zastosować na powierzchniach ścian i mebli. Dodanie ciekawych faktur podkreśli klimat wnętrza domu, a także dodatkowo ociepli lub ochłodzi panujący w nim nastrój. Przykładowo, obecnie bardzo popularna jest technika postarzania farby. Za jej pomocą tworzy się wrażenie, że pomalowane ściany czy przedmioty poddane zostały upływowi czasu, co nadaje pomieszczeniu ciepły i przyjazny klimat.
Gdy już zostanie podjęta decyzja, czy nasz dom ma być ciepły czy zimny i gdy już zdecydujemy się na odpowiednią paletę barw, pozostaje jeszcze jedna rzecz, o której warto pamiętać. Otóż istotne są również materiały, z którymi zestawiamy dane kolory. Aby wnętrze danego pomieszczenia było dopracowane pod każdym względem, należy umiejętnie połączyć kolor z innymi elementami wykończenia. Jest wiele zasad, którymi kierują się tutaj dekoratorzy wnętrz. I tak, każdy chłodny kolor o intensywnym odcieniu należy łączyć z metalem, szkłem, plastikiem. W przypadku barw ciepłych, zestawienie czerwieni i żółci z ciemnym drewnem daje wyraz elegancji, a jednoczenie tworzy przytulny, romantyczny nastrój.
Bogata paleta farb, jaką oferują nam na rynku różne firmy, sprawia, że mamy coraz większe możliwości kreowania nastroju w naszym domu i spełnienia własnych wizji aranżacji jego wnętrza. Każdy sam wie, jakie ma wyobrażenia aranżacyjne swoich „czterech kątów”. Jedni wolą otaczać się ciepłymi, głębokimi kolorami. Zestawiają ze sobą przeróżne odcienie czerwieni, żółci i brązu, tak kreując przestrzeń, aby otulała ich przytulnym i przyjaznym klimatem. Inni natomiast są zwolennikami chłodnych, nowoczesnych aranżacji, które koją zmysły i przynoszą błogie uczucie odprężenia. Niezależnie od tego, do której grupy należymy i jakie są nasze preferencje kolorystyczne, zawsze powinniśmy mieć na uwadze fakt, że malując nasz dom, malujemy jego nastrój.
Na podstawie materiałów firmy Dekoral.

Strony: [1] [2]




 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dobór kolorów, malowanie, wnętrze, ściany


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»