kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Urządzamy pokój ucznia
2015/7/8 15:50:00

Rozpoczęcie przez dziecko nauki szkolnej to świetny pretekst do zmian w królestwie naszej pociechy. To czas, w którym musimy dostosować pokój do potrzeb małego ucznia. Warto urządzić pokój dziecka w taki sposób, aby harmonizował z charakterem innych pomieszczeń w mieszkaniu. Jakie elementy powinny znaleźć się w takim wnętrzu?

Jak dopasować pokój do zmieniających się potrzeb dziecka - przyszłego ucznia? Nieraz wystarczy kupić tylko biurko. Jego wielkość powinna oczywiście zależeć od metrażu pomieszczenia. Im będzie większe, tym wygodniejsze i dłużej posłuży. Każde, małe czy duże, musi mieć pod blatem szuflady czy półki, w których uczeń schowa przybory szkolne i swoje przeróżne skarby.

Na biurku konieczna jest lampka dobrze oświetlająca miejsce pracy. Dla dziecka praworęcznego stawiamy ją z lewej strony blatu, a dla leworęcznego z prawej (światło nie będzie rzucało cienia ręki na zeszyt czy książkę). Najlepiej, aby miała regulowane ramię, tak by łatwo było ustawić odpowiedni kąt padania światła oraz nieprzezroczysty klosz.

Pomyślmy również o wciąż przybywających rzeczach ucznia (książkach, grach i zabawkach). Aby nie piętrzyły się w każdym wolnym miejscu, wprowadzając do wnętrza chaos, trzeba znaleźć na nie odpowiednie miejsce. Najlepiej sprawdzi się pojemny regał, a jeśli nie mamy gdzie go wstawić, wybierzmy wiszące półki, którymi z pożytkiem zagospodarujemy zwykle niewykorzystaną przestrzeń na ścianie.

fot. Komplet_JADE_WOOOD_Dutchhouse

Gdy dobiera się nowe meble do tych, które już są w pokoju, istnieje niebezpieczeństwo stworzenia niespójnego pod względem stylu wystroju. Dlatego osobom nie mającym doświadczenia w aranżacji wnętrz radzimy wybierać produkty pochodzące z jednej linii wzorniczej; wtedy zyskają pewność, że wszystko będzie do siebie pasować. Większość producentów proponuje takie komplety, a ich poszczególne elementy można kupować osobno np. firmy WOOOD.

Jednak nie samą nauką uczeń żyje – w okresie szkolnym uczy się również życia w grupie i zachowań społecznych. Należy mu więc stworzyć w pokoju warunki do spotkań z rówieśnikami, czyli zadbać o siedziska dla odwiedzających dzieciaka kolegów. Nie namawiamy na fotele czy przepastną sofę. Wystarczą dodatkowe lekkie, nie zajmujące dużo miejsca krzesła. Na nie zawsze znajdzie się skrawek wolnej przestrzeni nawet w malutkim pomieszczeniu.

Teraz najczęściej urządza się pokoje dziecięce tak, aby harmonizowały pod względem charakteru z innymi pomieszczeniami w mieszkaniu i prezentowały się równie modnie jak one. Jeśli salon i kuchnia na przykład zaaranżowane są w stylu skandynawskim czy loftowym (albo w tak modnej ostatnio mieszance tych stylów), podobny charakter może mieć i pokój dziecka. Zdecydujmy się zatem na meble o prostych, ale dopracowanych w najdrobniejszym szczególe formach o białej barwie lub w kolorze naturalnego drewna (takie właśnie pokazujemy), które nie opatrzą się szybko. Nie obawiajmy się, że wnętrze wyda się zbyt dorosłe – to, jaki klimat w nim zapanuje zależy głównie od kolorystyki wystroju i dodatków. Wybór tych ostatnich pozostawmy już dziecku. Jeśli lubi kolor niebieski, pomalujmy ściany na błękitno i kupmy kilka poduszek w tym kolorze. Jeśli jego idolami są gwiazdy rocka, pozwólmy mu powiesić plakaty czy zdjęcia z koncertów tych gwiazd. A gdy za rok czy dwa zmienią się upodobania dziecka? Nie szkodzi, najłatwiej i najtaniej jest zmienić kolorystykę i dodatki.



()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: pokój, pokój ucznia, wnętrze


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»