kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Światło w łazience
2007/2/22 1:00:00

Staranne wykończenie ścian, kryształowe lustra, wanny z hydromasażem, kolorowe puszyste ręczniki i mnóstwo bardziej lub mniej przydatnych drobiazgów to coraz częstszy widok w naszych łazienkach. Nawet jeśli mieszkamy w bloku i nasz „salon kąpielowy” rozmiarami przypomina raczej służbówkę, możemy urządzić go w wygodny i funkcjonalny sposób. Aby jednak tak się stało, nie możemy zapominać o bardzo ważnym elemencie wystroju: dobrym oświetleniu.

Na szczęście minęły już czasy, kiedy we wszystkich polskich łazienkach wisiały białe - mleczne lub przezroczyste – „bańki”. Dziś wybór lamp w sklepach jest tak ogromny, że bez trudu możemy dobrać odpowiednie oświetlenie do każdej łazienki.

Niezależnie od wielkości naszej łazienki warto zainstalować w niej co najmniej dwa rodzaje oświetlenia: górne (ogólne) i boczne (punktowe) zamontowane przy lustrze. Dodatkowo możemy także pokusić się o podkreślenie światłem wybranego miejsca, np. wanny lub kabiny prysznicowej.

Najlepszym źródłem światła ogólnego jest lampa zamontowana na suficie. W zależności od wysokości pomieszczenia może to być plafon lub tradycyjny żyrandol lub lampa na dłuższym sznurze. W stylowo urządzonych łazienkach, ze staroświecką wanną na tzw. „łapach” i „złotymi” bateriami przy wannie i zlewie świetnie będzie wyglądał ciężki żyrandol utrzymany w podobnej stylistyce – kąpiąc się w takiej łazience poczujemy się niemal jak księżniczki…

Strony: [1] [2] następna »

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: lampa, makijaż, oświetlenie, łazienka, światło


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»