Wygospodarowanie przestrzeni tylko dla mężczyzny z pewnością opłaci się wszystkim domownikom, każdy bowiem potrzebuje czasem chwili odosobnienia. Jeśli jednak naprawdę zależy nam, aby nasz prezent na tyle zachwycił nasza drugą połówkę, aby ten zechciał się w nim zadomowić, zwróćmy uwagę na kilka szczegółów.
Po pierwsze, w męskim wnętrzu nie znajdziemy zbędnych bibelotów i dekoracji - wszystko musi pełnić określoną funkcję, zachowując równocześnie niezwykle minimalistyczny charakter. Nie oznacza to jednak, że pokój dla mężczyzny musi być surowy i bez wyrazu.
- Dekorując pokój dla pana, warto postawić na subtelne i funkcjonalne elementy aranżacji, które dyskretnie podkreślą klimat całego wnętrza - mówi Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner, producenta rolet Lotari i Prakto. - Dla przykładu, zrezygnujmy ze zwiewnych firan i ciężkich zasłon, wybierając w zamian praktyczne, a jednocześnie równie dekoracyjne, rolety - dodaje.
Praktyczna prostota Przykład ten pokazuje, jak w przystępny sposób nadać wnętrzu męskiego charakteru. Podążając za radą eksperta, starajmy się unikać fantazyjnych zdobień na rzecz rozwiązań urzekających zarówno skromnością jak i funkcjonalnością. Zamiast wielkich, dekoracyjnych żyrandoli postawmy na praktyczne oświetlenie dostosowane nie tylko do upodobań, ale też potrzeb przyszłego lokatora. W męskich wnętrzach świetnie też sprawdzą się szafy w zabudowie, czy też duże i wygodne komplety wypoczynkowe.
- Aranżując wnętrze dla mężczyzny powinniśmy kierować się jedną, uniwersalną zasadą - dodaje Kamila Prałat. - Wyzbądźmy się naszych indywidualnych upodobań i, wybierając poszczególne elementy dekoracji, kierujmy się jedynie gustem osoby, która ma w tworzonym przez nas wnętrzu zamieszkać - wyjaśnia ekspert.
Czas na indywidualność Rezygnacja z fantazyjnych dodatków może budzić obawy stworzenia jałowego wnętrza bez wyrazu. Aby się tego wystrzec, postawmy na ciekawą kolorystykę jak i przykuwające wzrok faktury i materiały. Idealnie sprawdzą się tutaj barwy ciemne - bardzo modny ostatnio granat, butelkowa zieleń, a nawet, w rozsądnej dawce, czerń. Pamiętajmy jednak, aby i tutaj wziąć pod uwagę preferencje estetyczne przyszłego domownika i właśnie nimi kierować się zarówno przy wyborze kolorystyki, jak i samych dodatków.
W pokoju dla pana warto również wygospodarować kącik, w którym mógłby on realizować swoje pasje - jeśli lubi majsterkować, zapewnijmy mu miejsce, gdzie mógłby przechowywać swoje narzędzia, jeśli zaś nasz luby jest pasjonatem kina, zadbajmy nie tylko o kącik ze sprzętem, ale też o półki na DVD.
Urządzenie pokoju dla pana wcale nie jest trudna. Pamiętając o tym, że wnętrze musi być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne, postawmy na sprawdzoną, stonowaną kolorystykę, urozmaicając ją atrakcyjnymi materiałami i fakturami. Kierując się przy tym upodobaniami mężczyzny, z pewnością stworzymy aranżację urzekającą swoim męskim charakterem.