Od pewnego czasu w aranżacji wnętrz ceni się minimalizm. Bogate wzornictwo stało się passe. Modne są duże gładkie powierzchnie. Dzięki nim można uzyskać nowoczesny a zarazem elegancki wygląd pomieszczeń. Stąd popularność stali, granitów i szkła. Szklane mogą być nie tylko drzwi, poręcz lub blaty stołów, ale także panele.
Panele szklane świetnie sprawdzą się zamiast glazury w kuchniach i łazienkach, bo do ich zalet należy odporność na wilgoć i wysoką temperaturę. – Panele proponujemy również osobom prowadzącym salony kosmetyczne i gabinety lekarskie. Nie wymagają one specjalnej pielęgnacji, w przeciwieństwie do kafelek nie mają fug, gdzie gromadzą się zabrudzenia, a dodatkowo stanowią oryginalny element dekoracyjny - mówi Wiesław Śmigielski, właściciel firmy Colour Glass z Poznania, specjalizującej się w wyrobie paneli szklanych.
Do wyboru, do koloruPod panelami można umieścić zdjęcie, grafikę, tkaninę albo drewniany fornir. - Oferujemy gotowe rozwiązania, ale umożliwiamy także wykorzystanie w aranżacji pomieszczeń własnych projektów bądź zdjęć. Do paneli można dodatkowo zamontować podświetlenie – dodaje Śmigielski. Dla niektórych ciekawą propozycją będą tzw. bordery, czyli paski dekoracyjne skomponowane z tradycyjnymi płytkami, które są charakterystycznym i niezwykle eleganckim wykończeniem wnętrza. Bezpieczeństwo szkła hartowanego jest połączone z trwałością, którą daje laminowanie, dzięki temu panele są odporne na zarysowania. - Połączenie podczas obróbki termicznej wielu warstw, czyli szyby hartowanej, warstwy dekoracyjnej, folii aluminiowej i spodniej warstwy zabezpieczającej z PCV lub drugiej szyby daje gwarancję wysokiej jakości - zaznacza Wiesław Śmigielski.
Panele szklane mogą być również ozdobą takich pomieszczeń jak salony lub sypialnie, gdzie z powodzeniem zastąpią obrazy lub reprodukcje. Połączenia ze szkłem dają szereg nowych, atrakcyjnych możliwości. Szybki, zazwyczaj nieprzekraczający 1,5 godziny, oraz czysty montaż nie angażuje domowników do generalnego sprzątania.