kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Materace sprężynowe
2009/5/28 17:00:00

Dzisiejsze materace sprężynowe mają już niewiele wspólnego z tymi, które produkowane były dawniej. Wystające, pęknięte i skrzypiące sprężyny dostarczały nieprzyjemnych wrażeń, a przede wszystkim uniemożliwiały spokojny sen. O komforcie nie mogło być mowy. Teraz jest inaczej.

We współczesnych modelach materacy stosuje się różnego rodzaju wkłady. Obok lateksu, pianki termoelastycznej czy kokosu, dużą popularnością cieszą się sprężyny kieszeniowe. Na konstrukcję takiego wypełnienia składają się osobne kieszenie ze sprężynami w środku, które nie są ze sobą połączone jak sprężyny typu bonnell. Dzięki kieszeniom poszczególne sprężyny nie zakłócają wzajemnie swojej pracy, co w rezultacie daje efekt punktowej elastyczności. Oznacza to, że materac ugina się wyłącznie w miejscu nacisku i jego najbliższym sąsiedztwie. - "Zdecydowana większość naszych materacy kieszeniowych posiada aż siedem stref twardości" - mówi Tomasz Goc, dyrektor sprzedaży i marketingu z Fabryki Materacy Janpol. Dzięki temu z łatwością dopasowują się one do anatomicznych krzywizn kręgosłupa, umożliwiając jednocześnie prawidłowe ułożenie poszczególnych partii ciała. Dodatkowym atutem kieszeni jest to, że tłumią odgłosy uginających się sprężyn, co z pewnością docenią wszyscy ci, którzy często zmieniają pozycję ciała w czasie snu.

Materace sprężynowe, ze względu na rodzaj zastosowanych sprężyn, dzielą się na trzy typy: bonnell, kieszeniowe oraz multipocket. Różnią się od siebie wysokością wkładu, konstrukcją i gęstością upakowania. Na szczególną uwagę zasługuje multipocket, który jest idealnym rozwiązaniem nawet dla najbardziej wymagających. "Jego konstrukcja jest taka sama jak w sprężynach typu kieszeniowego, jednak gęstość upakowania jest znacznie większa: na jednym metrze kwadratowym znajduje się aż 500 sprężyn"- tłumaczy Tomasz Goc z Janpolu.

Źródło: Fabryka Materacy Janpol


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: materac, materac kokosowy, materace bonnell, sprężyny, sprężyny kieszeniowe


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»