We współczesnych modelach materacy stosuje się różnego rodzaju wkłady. Obok lateksu, pianki termoelastycznej czy kokosu, dużą popularnością cieszą się sprężyny kieszeniowe. Na konstrukcję takiego wypełnienia składają się osobne kieszenie ze sprężynami w środku, które nie są ze sobą
połączone jak sprężyny typu bonnell. Dzięki kieszeniom poszczególne sprężyny nie zakłócają wzajemnie swojej pracy, co w rezultacie daje efekt punktowej elastyczności. Oznacza to, że materac ugina się wyłącznie w miejscu nacisku i jego najbliższym sąsiedztwie. - "Zdecydowana większość naszych materacy kieszeniowych posiada aż siedem stref twardości" - mówi Tomasz Goc, dyrektor sprzedaży i marketingu z Fabryki Materacy Janpol. Dzięki temu z łatwością dopasowują się one do anatomicznych krzywizn kręgosłupa, umożliwiając jednocześnie prawidłowe ułożenie poszczególnych partii ciała. Dodatkowym atutem kieszeni jest to, że tłumią odgłosy uginających się sprężyn, co z pewnością docenią wszyscy ci, którzy często zmieniają pozycję ciała w czasie snu.
Materace sprężynowe, ze względu na rodzaj zastosowanych sprężyn, dzielą się na trzy typy: bonnell, kieszeniowe oraz multipocket. Różnią się od siebie wysokością wkładu, konstrukcją i gęstością upakowania. Na szczególną uwagę zasługuje multipocket, który jest idealnym rozwiązaniem nawet dla najbardziej wymagających. "Jego konstrukcja jest taka sama jak w sprężynach typu kieszeniowego, jednak gęstość upakowania jest znacznie większa: na jednym metrze kwadratowym znajduje się aż 500 sprężyn"- tłumaczy Tomasz Goc z Janpolu.
Źródło: Fabryka Materacy Janpol