Najczęściej popełnianym przez projektujących wystrój niewielkiego pomieszczenia błędem jest przypadkowe zestawianie elementów wyposażenia – oby się zmieściły. Nierzadko prowadzi to do powstania chaosu i nieefektywnego wykorzystania i tak już ograniczonej przestrzeni. W przypadku łazienki – miejsca eksploatowanego często i intensywnie, funkcjonalność i wygoda użytkowania odgrywają kluczową rolę. Aby zapewnić sobie komfort wykonywania codziennych czynności, rozmieszczając wyposażenie nie można zapomnieć o zachowaniu odstępów pozwalających na swobodne poruszanie. Na co jeszcze zwrócić uwagę?
W jasnych barwachWłaściwy dobór kolorystyki to jeden z najistotniejszych, a zarazem najprostszych sposobów na optyczne powiększenie przestrzeni. Jasne barwy sprawdzą się zarówno na kafelkach ściennych jak i podłogowych. Jeśli decydujemy się na ornamenty, warto wybrać wzór dyskretny, który nie przytłoczy wnętrza swoim ciężarem.
W niewielkich łazienkach zastosowanie znajdą także elementy metaliczne lub szklane, które pomogą dodatkowo rozświetlić pomieszczenie. Ciekawym rozwiązaniem jest również zamontowanie lustra na całej długości ściany. Jeśli metraż naszej łazienki wyklucza taką możliwość, tafle możemy umieścić na dwóch przyległych płaszczyznach. Powstały w ten sposób „lustrzany róg” optycznie wydłuży pomieszczenie.