Nie jest prawdą, że nowoczesne wnętrza nie wymagają dodatków. Ascetyczny charakter pomieszczenia wymaga urozmaicenia, jednak w tym przypadku będą to geometryczne przedmioty z tworzyw sztucznych, szkła i aluminium o monochromatycznych barwach. Przyjmuje się, że wnętrza w stylu modern powinny być aranżowane w dwóch, maksymalnie trzech kolorach. Vintage natomiast, jako styl łączący różne epoki i zestawiający ze sobą przeciwieństwa, w sferze dodatków pozostawia nam całkowitą dowolność. Mogą być to zarówno patchworki wyciągnięte z babcinej szafy, lampy w stylu kolonialnym lub awangardowe rzeźby.
Jednak wnętrzem, które wymaga najwięcej uwagi i ostrożności przy dekorowaniu, jest przestrzeń glamour. Glamour znaczy blask, blichtr, splendor. Jednak bardzo łatwo od lekkości, luksusu i bezpretensjonalności przejść w przesadnie ciężkie i zbyt bogate wnętrze. Podczas urządzania więc cechami wyróżniającymi będą nasycone, kontrastujące ze sobą barwy ścian i frontów mebli, różnorodność faktur, ale przede wszystkim światło. I nie są to tylko wpadające przez okno promienie słoneczne, ale wszystko to, co będzie je odbijało. Wielkie lustra, poduszki wyszywane cekinami, satynowe firanki, ale także drobne paciorki zatrzymujące w sobie promienie słońca sprawiają, że wnętrze nabiera lekkości i kobiecego czaru. Doskonałym uzupełnieniem tego typu aranżacji, a zarazem oryginalnym elementem dekoracyjnym mogą być też klamki. Zaskakujący może być fakt, że również one, podobnie jak wnętrza, posiadają własne style.
- Klamki można dopasować do wystroju całego pomieszczenia - mówi Danuta Wika, key account manager z firmy Kuchinox. W stylu nowoczesnym dominują proste modele o geometrycznych kształtach, wykonane z chromu: zarówno połyskliwe, jak i satynowe. Klamki w stylu klasycznym są uniwersalne, ponadczasowe, wyróżniają się prostym wzornictwem i przybierają najczęściej odcienie złota bądź chromu. Dopełnieniem stylu romantycznego mogą być natomiast gałki. Cechują się wyrafinowanymi zdobieniami, rozetki są okrągłe, złote, chromowane i satynowe, montowane przelotowo. Na szczególną uwagę zasługują gałki kryształowe. Tu oprócz fantazyjnych rozetek wybrać możemy rodzaj szlifu: drobniejszy przywodzi na myśl misternie skonstruowany przez naturę kryształek lodu, grubszy przypomina raczej starannie opiłowany diament. Promienie słoneczne rozszczepiają się na wyszlifowanych krawędziach gałki wykonanej z kryształu górskiego. Dzięki użyciu takiego materiału możemy obserwować prawdziwy spektakl kolorów za każdym razem, gdy tylko światło muśnie naszą „kryształową kulę”. Warto też zwrócić uwagę na bardziej przyziemną korzyść z misternych szlifów: otóż ręka najzwyczajniej nie ślizga się po gałce, jak miałoby to miejsce w przypadku gładkiej faktury.
Dobierając klamkę do naszych drzwi pamiętać należy przede wszystkim o tym, by wraz z drzwiami tworzyła harmonijną całość. Kryształowe i delikatne nie pasują do standardowych, plastikowych lub ciężkich i mosiężnych wrót, wyglądają jednak olśniewająco jako uzupełnienie lekkich, drewnianych drzwi wewnętrznych; kuchennych lub sypialnianych. Pozorna kruchość połyskujących uchwytów doskonale podkreśli styl wnętrza wykreowanego przez kobietę kochającą piękno, lekkość i szyk.