kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Chroń się przed słońcem również w pomieszczeniach
2008/7/26 0:24:57

Lato to okres, w którym jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Jednak nie wystarczy chronić się przed słońcem tylko na świeżym powietrzu. Promienie UV mają na nas niekorzystny wpływ również w przeszklonych pomieszczeniach.

Z docierających do nas promieni słonecznych, największy wpływ na naszą skórę mają promienie ultrafioletowe. Ze względu na długość fal świetlnych, dzielimy je dodatkowo na trzy kategorie: UVC, UVB i UVA, które jako jedyne stanowią ok. 95% całego promieniowania ultrafioletowego docierającego do powierzchni Ziemi. Penetrują one skórę bardzo głęboko (aż do poziomu skóry właściwej), w dużej mierze przyczyniając się do tzw. fotostarzenia, a także do zmian nowotworowych skóry. Nie zatrzymują ich ani chmury, ani standardowe szyby okienne czy samochodowe, co oznacza, że stale możemy być poddani na ich oddziaływanie, również w pomieszczeniach.

Wybór odpowiedniej szyby stanowi dobry sposób na „uszczelnienie” okien przed promieniowaniem. Ma to niebagatelne znaczenie w przypadku pomieszczeń, których okna wychodzą w kierunku południowym i południowo – zachodnim. Na rynku dostępne są dwa warianty nowoczesnych szyb przeciwsłonecznych: absorpcyjne – pochłaniające światło oraz refleksyjne – odbijające promienie słoneczne. Pomogą one zredukować poziom energii słonecznej, przedostającej się przez okna, chroniąc nas jednocześnie przed szkodliwym działaniem promieniowania.

Na podstawie materiałów Oknoplast



Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: UV, okna, słońce


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»